24 Eylül 2011 Cumartesi

Kirazlı Sakız'ın Hikayesi

Sahi benim adım neden kirazlı sakız? Aslında kirazlı sakızın bir hikayesi var.Hikaye demişken öyle çok orijinal bir hikaye değil :)
  
Eylül,renkler ve kirazlı sakızın jelibonlarıBen bir bijuteri mağazasında minik kirazlı bir küpe görmüştüm.Çok hoşuma gitti ama o an neden alamadım ya da neden almadım bilmiyorum.Sonradan aklıma düştü.Ben o küpeyi mutlaka almalıyım yani takmasam bile ona para verip içimi rahatlatmalıyım.Durum böyleyken aynı mağazanın başka şubelerine de baktım.Ama küpe yok,yok,yok. Yıkıldım! :)

  Günlerden bir gün Eylül’le bir alışveriş merkezine gidelim dedik, alışveriş yapalım, mutlu olalım. O alışveriş merkezinde de o mağazanın şubesi varmış, bilmiyordum ben tabii görünce sevindirik oldum.Mağazaya girdim,en kuytu köşede tek kalmış bu küpeyi gördüm ,heh işte buradasın diye çekip aldım onu o ücra yerden :)  Çok mutlu falan olmadım çünkü bir yerden sonra tek amacım o küpeyi almaktı , öyle bulunmaz bir küpe falan da değildi.Zaten sadece aldığım gün taktım ve sonra mazinin tozlu sayfalarına gömdüm :)

İşte böyle bir günde kiraz,kirazlı küpe diye diye dolanıyordum ben.Canım da şekerli sakız çekti.Başladım bıdı bıdı söylenmeye,Eylül’üm de masum masum beni dinliyor.”Sakız alalım Eylül,kirazlı küpe aldım falan derken,kirazlı sakız alalım yaa “ deyiverdim.Birden Eylül’le gülmeye başladık.Kirazlı sakız mı? Güzelmiş, hoşmuş diyerek o günden sonra adım kirazlı sakız olarak kaldı. Eylül bana hep kirazlı sakızım dedi, telefonlara kirazlı sakız olarak kaydedilmeye başladım.

 Blog açmaya karar verdiğimde ise isim kısmına en çok yakışanın kirazlı sakız olduğunu düşündüm  ve aranızda kirazlı sakız olarak yazmaya başladım.İşte bu da kirazlı sakızın minik hikayesi :)
   'Şarkıya tık ..'
  ** Bu blog benim yazılarımı ortalamıyor,resimleri hala istediğim yere koyamıyorum,yazılar bir büyük oluyor bir küçük.Sanırım blogum bozuk!!! 

10 yorum:

Miyuki dedi ki...

çok hoşmuş hikaye :)

Adsız dedi ki...

Şimdi ziyaret edebildim sayfanı. Renkler hemen sıcaklık veriyor insana. Samimi sözlerde cabası (:

kirazlı sakız dedi ki...

Miyuki, sevindim o zaman :)

K.C.S, teşekkür ederim,beğendiğine sevindim :)

deeptone dedi ki...

ilk baştan beri sendeki bu ismi pek sevmiştim. ah ben de bir jelibon hastasıyım. böğürtlenli ve kolalı.

hayalci dedi ki...

Ama ortalamışsın tatlım :)
İsmini yerim ben senin yahu :)

kirazlı sakız dedi ki...

Deep, teşekkür ederim.Bende çok severim jelibonları :)

Hayalci, istediğim gibi olmuyor tatlım ya,bende seni yerim! :)

Mia Wallace dedi ki...

ama ne güzel anlamı varmış :)
bir de fotoğraf güzel, ellerin güzel daha ne olsun :)

Karakutu dedi ki...

:)en azından bir hikayesi var adının. Benimki karambole :)

kirazlı sakız dedi ki...

Mia'cım,beğendiğine sevindim :) O eller bana ait değil Eylül'e ait ama onun adına teşekkür ederim:)

Karakutu, bu hikayeyle idare edeyim o zaman ben :)

deeptone dedi ki...

mimin var bende.
:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...